Drodzy biegacze,

mamy dla Was  ważną i wyczekiwaną informację! W roku 2023 odbędzie się już XVI edycja biegu „O Błękitną Wstęgę”, na dystansie 10 km,  który przypada, jak co roku, w Dni Stargardu. Spotkajmy się na trasie przy ul. Szczecińskiej 35 – 17 czerwca 2023 r.

Nie ma lepszej nagrody i większej motywacji dla organizatorów, jak fakt, że  uczestniczenie w szesnastej edycji biegu, budzi taki sam entuzjazm uczestników, jak wszystkie poprzednie odsłony.

Liczymy również na to, że na linii startu i mety przywitamy nowe osoby, które właśnie w Stargardzie chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem albo po raz pierwszy chcą sprawdzić się na klasycznym dystansie  10 tysięcy metrów.

Ale do rzeczy!

Z uwagi na liczne pytania ogłaszamy, że: zapisy na XVI edycję biegu „O Błękitną Wstęgę” ruszą najprawdopodobniej ok. 20 lutego 2023 roku o godzinie 20.00.

Niezbędne informacje pojawiać się będą  na naszym profilu na Facebooku, na stronie internetowej SKL, jak również na stronach firmy Data Sport, która będzie prowadzić m. in. procedurę zapisów i opłat, pomiaru czasu, wyników.

Uprzedzając pytania (które zapewne się pojawią…) o zawartość pakietu startowego, to poinformujemy o niej natychmiast po otrzymaniu deklaracji wsparcia przez Ośrodek Sportu i Rekreacji OSiR Stargard Sp. z o.o., ponieważ miasto scedowało finansowanie i współpracę właśnie z OSiR Stargard.

Nadmieniamy, że trwają prace nad projektem medalu, których efekty jak najszybciej chcemy zaprezentować „miastu i światu”.

Tradycja zobowiązuje, ale trzeba się rozwijać, dlatego już dziś ogłaszamy nowość: wraz z biegiem głównym, chcemy rozegrać  bieg na dystansie 5 tysięcy metrów, dla tych amatorów biegania, dla których dystans dwukrotnie dłuższy jest zbyt wymagający. Wymaga to przywrócenia trasy jaką już biegaliśmy czyli ul. Szczecińska, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Hetmana Stefana Czarnieckiego. Czy nam się to uda ? będziemy informować. O szczegółach organizacyjnych i logistycznych będziemy informować na bieżąco.

Zapraszamy na ulicę Szczecińską 35 do Stargardu !

DO BIEGU ! GOTOWI !  17 czerwca 2023 r.  godz. 21.00 START !

Autorem zdjęć jest: Fotografia sportowa – Dulny foto