Z przykrością informujemy, że jesteśmy zmuszeni do zmiany trasy XII Międzynarodowego Biegu „O Błękitną Wstęgę”.

Co roku nasz Bieg rozpoczynał się w tym samym miejscu, ale w tym roku nie będzie to możliwe. Pierwotna trasa musiała zostać skorygowana, ze względu na trwające w naszym mieście (w wielu miejscach) remonty infrastruktury.

Zadbaliśmy jednak o to, aby nowa trasa dostarczyła biegaczom tyle samo radości, co poprzednia. Wyjątkowo, trasa tegorocznego biegu prowadzić będzie po malowniczych uliczkach Stargardzkiego Parku Przemysłowego z metą na ulicy Nasiennej – tuż przy siedzibie PEC. Będziemy biegać trzykrotnie (trzy pętle) po ulicach: Cieplnej, Przemysłowej, Skandynawskiej, Stralsundzkiej, Hanzeatyckiej, Wieniawskiego i Nasiennej. Oczywiście trasa uzyskała atest PZLA.

Pozostałe warunki, zgodnie z regulaminem biegu w poz. TRASA – pozostają bez zmian. Plan trasy, parkingi oraz pozostałe szczegóły zostały przedstawione na załączonej planszy.

Po biegu można skorzystać z natrysków w hali miejskiej przy Hotelu 104 ul. Pierwszej Brygady oraz w OSiR przy ul. Szczecińskiej 35.

Jednocześnie ze względu na utrudnienia występujące na drogach dojazdowych do Stargardu jak i w samym mieście, uczulamy Was na możliwość wydłużonego czasu dojazdu do Biura Zawodów.

Wierzymy w rozsądek biegaczy, bo są to ludzie, którzy kochają to co robią i jesteśmy pewni, że wybaczą nam zmianę trasy oraz występujące utrudnienia – zaistniałe nie z winy organizatorów tak wspaniałego Biegu.

Z naszej strony a przede wszystkim dyrektora biegu przyjmijcie nasze przeprosiny. Jednocześnie zapewniamy, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, żebyście wyjechali ze Stargardu zmęczeni, ale i zadowoleni z biegu, w którym weźmiecie udział.

Życzymy wspaniałej zabawy biegowej w Stargardzie już po raz XII.

Z poważaniem
Dyrektor Biegu – Julian Wójcik