Szanowne koleżanki i koledzy biegacze! Brakuje mi słów, aby wyrazić uznanie i podziw dla Was wszystkich, którzy stanęliście dzisiaj na linii startu. Celem dzisiejszego biegu było upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych. Nie bacząc na nie przychylną pogodę dzielnie zmierzyliście się z dystansem 1963 m, w chłodzie i deszczu pokazaliście prawdziwy hart ducha zarówno starsi jak i młodsi bez względu na wiek, płeć, przynależność oraz status społeczny dzisiaj zjednoczyliśmy się w pięknej lekcji historii.
W biegu głównym Tropem Wilczym pobiegło blisko 180 osób. Wiemy już na pewno, że zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Wnioski wyciągniemy na przyszły rok.
W organizowanym przez Gimnazjum Katolickie w Stargardzie „II Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych dla uczniów i młodzieży szkół w Stargardzie i powiatu Stargardzkiego” pobiegło ponad 100 osób. Wielkie brawa!
Bardzo dziękujemy Urzędowi Miasta, Starostwu Powiatowemu oraz 12 Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie i Stargardzie za wsparcie przy organizacji biegu. Nieodzownym wsparciem była obecność wolontariuszy z II liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie, Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie oraz dbającym o nasze bezpieczeństwo pod kątem medycznym Harcerzy z Harcerskiego Klubu Ratowniczego „Stargard”, drużyn 8DSH „Tal’galar” Próbna, DW „Ne’tra Verde”. Dziękuję członkom SZWLA za zaangażowanie i mobilizację.
Na pokonanie trasy były różne sposoby, jednym z nich było przebiegnięcie dystansu w jak najkrótszym czasie, czego dokonali zwycięzcy.
W kategorii kobiet:
I miejsce – Natalia Rajszel,
II miejsce – Sylwia Grzesiak – SZWLA,
III miejsce – Alicja Terlikowska – Urząd Miasta
W kategorii mężczyzn:
I miejsce – Grzegorz Terlikowski,
II miejsce – Elijah Macaluso,
III miejsce – Krzysztof Panasiuk.
Wielkie gratulacje także dla tych, którzy dotarli do mety na samym końcu! Stawiliście się na starcie i przebiegliście 1963 m!
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji autorstwa Martyny i Rafała Fotografia Stargard. Niech ten dzień będzie w naszej pamięci do przyszłego roku!.
Do zobaczenia na ścieżkach biegowych.

Wyniki Biegu Tropem Wilczym 2017.
Galeria z biegu.