Zapraszam do zapoznania się z wstępnymi informacjami dotyczącymi wydarzenia sportowego w Stargardzie 2024, czyli XVII edycji Biegu o Błękitną Wstęgę. W bieżącym roku zapisy ruszają wyjątkowo z opóźnieniem ze względu na problemy techniczne i przeszkody napotykane przy organizacji tej imprezy. Ale przejdźmy do rzeczy.

Najważniejsze informacje:

  1. Termin wydarzenia to wyjątkowo 8 czerwca 2024 r., tradycyjnie o godzinie 21:00. Natomiast start do marszu Nordic Walking planowany jest na godzinę 20:00.

  2. Trasa biegu jest w trakcie ustalania. Niestety, w tym roku nie możemy wykorzystać trasy z 2023 roku, ponieważ wiadukt PKP ponownie jest zamknięty i pozostanie zamknięty do 30 czerwca 2024 r. (informacja od dyrektora firmy Trakcja w Warszawie). Dlatego też proponujemy trasę przez ulicę Szczecińską (dwie pętle po 5 km – wydłużoną do ronda 15 Południk, z nawrotem na przejściu dla pieszych tuż przed rondem). Trasa z tzw. „agrafką” prowadzi przez ulice Moniuszki i Chopina, a następnie ulicę Szczecińską. Czy uda się nam to zrealizować – zobaczymy.

  3. Pomiar czasu będzie tym razem realizowany przez nową firmę maratończykpomiarczasu.pl, która złożyła najkorzystniejszą ofertę cenową, uwzględniającą również profesjonalizm. Sprawdzimy, jak się sprawdzi.

  4. Projekt medalu został już zlecony do wykonania. Warto dodać, że projekt tradycyjnie został opracowany przez naszego niezawodnego kolegę, Roberta Wowka – „Portal”.

  5. Zapisy rozpoczynamy 8 marca – to prezent dla aktywnych Pań! A pozostałych zapraszamy do aktywności fizycznej, która „rzeźbi piękną figurę” i nie tylko.

  6. Wpisowe wynosi: 80 zł, 90 zł, a w biurze zawodów, jeśli będą miejsca, 110 zł.

  7. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 17:00 do 20:30.

  8. Limity czasowe: 10 km – 80 min; 5 km – 45 min; marsz nordic – 45 min.

  9. Kategorie wiekowe: 10 km – co 5 lat (od wieku mastersów, czyli 35 lat); 5 km – co 10 lat; marsz nordic – patrz regulamin.

  10. Pakiet startowy ponownie zapowiada się bardzo bogaty, być może jak w 2023 roku.

Zapraszam wszystkie firmy z Stargardu do współpracy oraz wsparcia przy organizacji tej już tradycyjnej imprezy biegowej.

Kontakt: 502 924 875;  e-mail: julian-wojcik@wp.pl.

A więc ruszajcie się, zapisujcie się i startujcie w dobrej zabawie biegowej.

Dyrektor Biegu – Julian Wójcik