Po raz drugi w Stargardzie na starcie Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” stawili się biegacze, chodziarze, dzieci, młodzież, wojsko, mieszkańcy miasta i okolicy. W całej Polsce w edycji „Tropem Wilczym” uczestniczy ponad 300 miast i biegnie ponad 70 tys. uczestników, aby uczcić pamięć żołnierz podziemia antysowieckiego. Tuż przed godziną 12 00 Dyrektor Biegu Mariusz Kuchta ze Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki oraz Prezydent Stargardu Rafał Zając powitali uczestników biegu i otworzyli wydarzenie.

W pierwszym biegu na dystansie 1963m wystartowało ponad 120 osób, na mecie dla każdego był przygotowany okolicznościowy medal. Zwycięzcą w kategorii mężczyzn został Dariusz Pietrowicz wśród, kobiet Magdalena Krukowska. W tym biegu nie liczył się czas tylko samo uczestnictwo, każdy na mecie był zwycięzcą, największe zainteresowanie wzbudzili żołnierze biegnący w mundurach i obuwiu wojskowy oraz Stowarzyszenie Batalion, które biegło w pełnym uzbrojeniu z bronią w ręku.

O godzinie 13 00 wystartował bieg sportowy na 5 km uczestnicy biegu mieli do pokonania pięć okrążeń w Parku Batorego do rywalizacji stanęło 130 zawodników na mecie pierwszy zameldował się z czasem 15:50 min. Andrzej Kuśmider za nim Grzegorz Terlikowski i Przemysław Górniak. Zawodnicy podzielili w ten sam sposób klasyfikację „służby mundurowe” gdyż zwycięzca i zdobywca miejsca trzeciego to żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej a Grzegorz Terlikowski reprezentował służbę więzienną. W kategorii kobiet równych sobie nie miała Magdalena Kurkowska z czasem 20:58 za nią finiszowały Marta Hoffmann i Katarzyna Kasprowicz.

Wszyscy biegacze otrzymali pakiety startowe z koszulkami, kubkami i innymi upominkami, każdy mógł też spróbować wojskowej grochówki. Na koniec organizatorzy wręczyli najlepszym zawodnikom puchary i nagrody oraz rozlosowano książki o tematyce Żołnierzy Wyklętych, wszyscy życzyli sobie ponownego spotkania za rok.

Organizatorem Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” był: Stargardzki Związek Weteranów Lekkiej Atletyki, Partnerzy: Miasto Stargard, 12 Brygada Zmechanizowana i Porozumienie Środowisk Patriotycznych.

Fotorelacja: FOTOGRAFIA STARGARD

PEŁNA FOTORELACJA
Wyniki biegu na 5 km na stronie www.inetsport.pl