Sezon biegów ulicznych rozpoczął się na dobre. Kolejny weekend, kolejne starty, a jak starty to nie mogło zabraknąć naszych klubowych kolegów. Tym razem nasi reprezentanci wzięli udział w Orlen Warsaw Marathon podczas którego rozgrywane były 88 Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie. Bez wątpienia warszawski maraton pod szyldem PKN Orlen jest jedną z największych i najszybszych imprez biegowych w Polsce. Poza królewskim dystansem w tym samym czasie, z tego samego miejsca startuje Bieg Oshee na 10 km. Warto wspomnieć, że w tego rocznej edycji „Biegu Oshee na 10 km” reprezentantka naszego miasta Paulina Kaczyńska zajęła drugą lokatę wśród kobiet.

Tegoroczny Maraton to wielki pojedynek gwiazd polskiej sceny biegowej i szansa na zdobycie Maratońskiego minima dla mężczyzn na Mistrzostwa Europy w Berlinie. O tytuł Mistrza Polski walczyli Yared Shegumo, Arkadiusz Gardzielewski, Artur Kozłowski, Mariusz Giżyński. Zwycięzcą został Yared Shegumo z 1,5 min przewagą nad Mariuszem Giżyńskim.

Wśród biegowej elity na liście wyników zapisali się także nasi reprezentanci: Sebastian Szotowicz uzyskał czas 3: 24 min, startem w maratonie rozpoczął długie i żmudne przygotowania do Ultra Trail du Mont Blanc, Ryszard Jarzyna, który do Warszawy jechał po nową życiówkę, pomimo lejącego się żaru z nieba i dość silnego wiatru swoje założenie zrealizował w 100% meldując się na mecie z czasem 3:26 min. Wojciech Mościński, który w swoim życiu przebiegł już tak dużo szybkich kilometrów, że w chwili obecnej już nigdzie nie musi się śpieszyć, a każdy jego start jest świetną zabawą – na metę dobiegł z czasem 3:49 min.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.