9 grudnia, po podsumowaniu Grand Prix Stargardu, zgodnie z tradycją odbyło się nagrodzenie naszych zasłużonych biegaczy, którzy dzięki ogromnej pracy i niejednokrotnie wielu wyrzeczeniom osiągają bardzo dobre rezultaty, o których nie możemy nie wspomnieć:

SEBASTIAN SZOTOWICZ

Ukończył jeden z najtrudniejszych biegów górskich ultra w Tatrach Wysokich: BIEG ULTRA GRANIĄ TATR.

Ukończył Zimowy Ultramaraton Karkonoski, Letni Ultramaraton Karkonoski, Ultramaraton Chojnik na dystansie 102 km oraz szereg maratonów.

STANISŁAW KACZMARCZYK

Reprezentował SZWLA i miasto Stargard na arenie europejskiej poprzez starty w maratonach w Finlandii – w mieście Helsinki oraz w Hiszpanii na Wyspach Kanaryjskich.

ELIZA MARCINKOWSKA

I miejsce w Biegu 12 godzinnym ULTRA CROSS MARATON 12H. Eliza przebiegła 100 km,
I miejsce w biegu górskim Beskidy Ultra Trail na dystansie 60 km.
– ukończyła pierwszy w Polsce 24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy ZAMIEĆ , w parze mieszanej.

SEBASTIAN FLORCZAK

I miejsce w biegu ultra PUSZCZYGÓR 2017 na dystansie 55 km

RADOSŁAW OZIMKIEWICZ

II miejsce w biegu ultra SZCZECIN-KOŁOBRZEG na dystansie 111 km.
II miejsce w biegu Ultrakotlina na dystansie 80 km.

WOJCIECH MOŚCIŃSKI

nagroda za debiut i ukończenie triathlonu na dystansie IRONMAN w Roth.

DANIEL ROTTER

nagroda za debiut i ukończenie Ultramaratonu Chojnik na dystansie 102 km

ROBERT WOWK

MICHAŁ ZEDELSKI

nagroda za debiut i ukończenie Ultramaratonu Chojnik na dystansie 102 km,
– oraz debiut i ukończenie triathlonu na dystansie pół IRONMAN.

PAWEŁ SZOTOWICZ

– ukończył Ultramaraton PUSZCZYGÓR na dystansie 55 km

JOANNA SULEJA

start w Mistrzostwach Europy Masters w maratonie we Wrocławiu, jednocześnie debiut na tym królewskim dystansie, a za tydzień zaliczając następny maraton w Poznaniu,
– zdobyła KORONĘ półmaratonów,
– zajęła również 3 miejsce w kat. wiekowej w maratonie NW na Mistrzostwach Polski.

TOMASZ NOWICKI

nagroda za debiut i ukończenie triathlonu na dystansie olimpijskim oraz pół IRONMAN

MARTA OLCZAK

– nagroda za debiut i ukończenie triathlonu na dystansie pół IRONMAN

RYSZARD JARZYNA

– nagroda za debiut w triathlonie na dystansie sprinterskim,
– oraz ukończenie wielu biegów od dystansu 4 km po dystans maratoński.

EWA JARUZEL

– ukończyła Ultramaraton Chojnik na dystansie półmaratonu z górką tj. 29 km1 miejsce w kategorii wiekowej,
– ponadto ukończyła bieg górski Beskidy Ultra Trail na dystansie 40 km i zajęła 5 miejsce.

ALICJA WOWK

1 miejsce w biegu na orientację w Stargardzie,
– oraz zadebiutowała w biegu górskim Ultramaraton Chojnik na dystansie półmaratonu z górką, tj. 29 km.

SYLWIA GRZESIAK

złoty medal na dystansie 800 m oraz srebrny medal na dystansie 400 m na Mistrzostwach Polski Masters w Krakowie,
1 miejsce w kategorii wiekowej w Mili Goleniowskiej,
3 miejsce  na dystansie 5 km w NW w zawodach organizowanych w ramach Dni Stargardu.

IZABELA ŚWIGOŃ

debiut w bieganiu począwszy od dystansu 5 km po dystans 10 km

Nasi aktywni weterani – mastersi:

RYSZARD SKĄPSKI

srebrny medal na dystansie 3 km chód, 1500 m oraz 5 km na Mistrzostwach Polski Weteranów w Krakowie

HENRYK MACIEJEWSKI

za udział i promowanie Stargardu w wielu imprezach sportowych

GRAŻYNA MACIEJEWSKA

za udział i promowanie Stargardu w wielu imprezach sportowych, a w 2017 roku było ich aż 18, m.in.  Międzynarodowy „Bieg Zaślubiny z Morzem”  w Kołobrzegu  na dystansie 15 km, „Szybka Dycha” Pyrzyce na dystansie 10 km,  Bieg naokoło Jeziora Starzyc w Chociwlu na dystansie 6 km,  Bieg „O Błękitną Wstęgę” Stargardu na dystansie 10 km, Półmaraton Lipcowy w Okonku i wiele, wiele innych