Drogie Biegaczki, Drodzy Biegacze,

medal jest chyba najważniejszym elementem każdego biegowego wydarzenia. Wręczając go na mecie każdemu uczestnikowi biegu oznacza, że zrobiliśmy coś naprawdę wielkiego, pokonaliśmy własne słabości, pomimo trudów zmęczenia cieszymy się z osiągniętego sukcesu, wyniku. Jest symbolem osiągnięcia kolejnego wyznaczonego sobie celu.

W Stargardzie każdego roku staramy się, by odznaczenie to było piękną pamiątką z pobytu w naszym mieście i przywodziło na myśl najpiękniejsze wspomnienia.

Mamy więc ogromną przyjemność zaprezentować Wam dzisiaj medal na XVI edycję Międzynarodowego biegu ulicznego o Błękitną Wstęgę. Medal jak zwykle wyjątkowy – bo jak co roku prezentujemy chyba jako nieliczni w Polsce zabytki naszego miasta. W br. prezentujemy „rzekę Ina”. Dlaczego jest wyjątkowy ktoś pomyśli – jaki to zabytek ? A właśnie zabytek i początek historii grodu stargardzkiego. Warto zapoznać się z historią tej rzeki.

To początek powstania grodu stargardzkiego, właśnie nad rzeką dzisiejszej Iny.

Tradycyjnie, na mecie wręczą je każdemu uczestnikowi: Prezydent Miasta Stargard Pan Rafał Zając, oraz zaproszeni goście czyli Dobrodzieje Sportu oraz Dyr. Biegu – niestrudzony od 16 lat Julian Wójcik.

Życzymy wszystkim szczęśliwego dotarcia do mety!

Za każdego z Was będziemy mocno trzymać kciuki!

Do zobaczenia na linii startu oraz na mecie XVI Międzynarodowego Biegu Uicznego o Błękitną Wstęgę – 17 czerwca 2023 r.

ZAPISY NA BIEG