Niesamowita praca dała ogromny sukces biegaczy SZWLA

Biegacze Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki Grzegorz Terlikowski i Bartosz Przekopowicz wzięli udział w Mistrzostwach Polski w maratonie, które odbyły się w dniu 18.04.2021 roku w Dębnie. Nasi klubowi koledzy uzyskali rewelacyjne wyniki. Bartosz Przekopowicz w swoim debiucie na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów uzyskał wynik 2 godzin 44 minut i 56 sekund, natomiast Grzegorz Terlikowski królewski dystans pokonał w czasie 2 godzin 54 minut i 40 sekund, poprawiając swój dotychczasowy wynik o 5 minut.

To był piękny dzień dla maratończyków, wiele życiówek, uzyskanych przez zawodników kwalifikacji  na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Spełniły się nasze marzenia. Udowodniliśmy sobie, że niemożliwe nie istnieje. Kilkumiesięczna ciężka praca przyniosła efekty. Warto było wstawać o 3:30 rano i przed pracą wykonywać długie, wyczerpujące treningi. Jesteśmy amatorami, a trenujemy jak zawodowcy, sami opłacamy obozy treningowe, odżywki, sprzęt sportowy. To jest nasza PASJA. Dla takich pięknych chwil warto było się poświęcić– podsumowuje szczęśliwy Grzegorz Terlikowski.

Bartosz – skąd taka pasja do biegania i czy to był rzeczywiście Twój debiut w maratonie ?

Od zawsze ciągnęło mnie w kierunku sportu. Już od młodego trenowałem piłkę nożną następnie, tajski boks . Moja historia z bieganiem nie trwa długo bo tylko 4 lata. A Wszystko zaczęło się od tego że zostałem poproszony przez kolegę czy wystartuje razem z nim podczas biegu 38 Półmaraton Szczecin w 2017 roku. Atmosfera tego wydarzenia, klimat oraz sportowa i przyjacielska rywalizacja przypadła mi bardzo do gustu. Od tego momentu zacząłem regularnie startować w zawodach i trenować bieganie.  W przeciągu tego okresu udawało mi się wielokrotnie zdobywać miejsca na podium w klasyfikacji OPEN ,klasyfikacji wiekowych czy też służb mundurowych. Niedzielny bieg był moim oficjalnym debiutem w maratonie.

Możesz przedstawić swoje dotychczasowe osiągnięcia w tej tak popularnej dyscyplinie sportu i zarazem Twojej pasji ?

Najlepszy wynik na 10 km Recordowa Dziesiątka 2021 roku czas 35;32

Najlepszy wynik półmaraton Nocna Ściema 2020 1;16;48 4 miejsce na 469 uczestników

1 miejsce w biegu Cross Centaura dystans 10 km 2020 r

1 miejsce w biegu z przeszkodami VO2 Max Extreme Race 2020 r

2 miejsce Bieg Partyzanta w Lipianach 5km  2020 r

1 miejsce Bieg na Górę Chełmska 10,5 km 2020 r

2 miejsce Bieg Tropem Wilczym Choszczno 5 km 2020 r

2 miejsce w klasyfikacji OPEN w festiwalu biegowym ,,Dziki Weekend’ 2019

I krótko co dalej ? Jakie cele , pomimo panującej pandemii w kraju.

Jeśli tylko sytuacja z pandemią uspokoi się w kraju i powrócą normalne zawody chciałbym jeszcze raz w tym roku wystartować na dystansie maratonu oraz spróbować swoich sił w półmaratonie.

Na końcu – chcielibyśmy bardzo podziękować Prezesowi SZWLA Kol. Julianowi Wójcik, bo bez niego dziś nie cieszylibyśmy się z naszych sukcesów i  startu w tych Mistrzostwach Polski w Maratonie. Dziękujemy również za rady jakie nam udzielił które były bezcenne na trasie biegu – jeszcze raz wielkie dzięki.

Wykorzystane fotografie:

Piotr Krawczuk Twoja Fotografia

Fotografia sportowa – Dulny foto