W pięknych okolicznościach przyrody, przy ekstremalnych zimowych warunkach w Karpaczu po raz IV odbył się Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego. Wydarzenie jest memoriałem Tomka Kowalskiego, który w marcu 2013 r nie wrócił z wyprawy na Broad Peak. Spełnił swoje największe marzenie, – jako pierwszy człowiek na świecie zdobył ośmiotysięcznik Broad Peak zimą.

Cel wyjazdu był jeden i bardzo jasny, ale nasze wyzwania były różne. Niektórzy chcieli pobić swoje rekordy, pokonać własne słabości, przeżyć przygodę. Biegi górskie uszczęśliwiają, uczą, ale nie wybaczają błędów. Pokora, spokój i przygotowanie. Im szybciej się to zrozumie tym większe szanse na sukces. Impreza rozpoczęła się obowiązkową odprawą techniczną o godzinie 20: 00 w dzień poprzedzający bieg. Na odprawie omówiono warunki atmosferyczne, oznakowanie trasy i inne czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo podczas biegu. Następnego dnia o godzinie 5: 45 zbiórka zawodników w biurze zawodów i kontrola obowiązkowego wyposażenia. Każdy z uczestników musiał posiadać przy sobie dowód osobisty, latarkę czołową, czerwoną lampkę zamontowaną na plecaku, gwizdek, ogrzewacze chemiczne, folię NRC, kurtkę przeciwdeszczową, dodatkową odzież docieplającą i mapę trasy. Brak któregokolwiek przedmiotu groził dysklasyfikacją. Po weryfikacji obowiązkowego wyposażenia wszyscy uczestnicy zostali przewiezieni autokarami do Jakuszyc skąd nastąpił start.

Pistolet startera wystrzelił punktualnie o godzinie 7: 30 po czym 350 zawodników wystartowało z Polany Jakuszyckiej w Kierunku Karpacza przez Halę Szrenicką, Schronisko Odrodzenie, Schronisko Dom Śląski, Przełęcz Okraj, Kowary, Karpacz. Dystans, jaki mieli do pokonania uczestnicy to 52 km o przewyższeniu +/- 2000 metrów.

Wśród startujących znaleźli się także członkowie Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki, którzy uzyskali następujące wyniki:

Sebastian Szotowicz 6:28:58 – 45 miejsce

Krzysztof Piechota 7:09:24 – 105 miejsce

Daniel Rotter 7:15:07 – 112 miejsce

Robert Wowk 7:58:42 – 204 miejsce

Michał Zedelski 7:59:30 – 208 miejsce

Robert Jaruzel 8:35:09 – 270 miejsce

Wojtek Mościński 8:36:12 – 271 miejsce

Wkrótce galeria i materiał wideo.

Galeria
Video
Video