W pierwszy weekend kwietnia odbyła się już 19 edycja festiwalu biegowego w Bratysławie, przyciągnęła wielu pasjonatów biegania z całego kraju i zagranicy. Wydarzenie odbyło się w malowniczym otoczeniu stolicy Słowacji, oferując uczestnikom możliwość eksploracji zabytkowych ulic oraz urokliwych parków. W ramach festiwalu zorganizowano różnorodne dystanse, aby zaspokoić potrzeby zarówno początkujących, jak i doświadczonych biegaczy. Atmosfera imprezy była pełna entuzjazmu i wspólnoty, co sprawiło, że uczestnicy mogli cieszyć się nie tylko bieganiem, ale także integracją z innymi miłośnikami sportu. Jest to druga po Koszycach największa impreza biegowa u południowego sąsiada. W całym festiwalu udział wzięło 12 000 uczestników w różnych biegowych kategoriach.

Główny dystans, czyli maraton, został wygrany przez naszego rodaka, Pawła Koska. W silnej konkurencji uzyskał czas 2:25:32. Tym razem Kenijczycy, pewni z powodu sprzyjającej pogody (temperatura 25°C i pełne słońce), zajęli pierwsze trzy miejsca w półmaratonie. Najlepszy z nich, Hillary Kimayo, na przebiegnięcie 21,097 km potrzebował 1:04:47.

Reprezentant Stargardzkiego Klubu Lekkoatletycznego – Radek Czerwiński, pełnił rolę „wodzica” – przewodnika podczas półmaratonu, prowadząc niewidomego kolegę z Polski, Grześka Rychlika ze Starachowic. Była to jego debiut. Doping publiczności w ten ciepły wiosenny dzień bardzo nam pomógł. Po dobiegnięciu w czasie 2:45:35, przyjaciel był bardzo szczęśliwy, a ja zadowolony, że mogłem mu pomóc.

Pozdrawiam cały Stargard.

Do zobaczenia na trasie.

Radek Czerwiński. Słowacja.