W sobotę 27 maja br. odbył się w Chociwlu III „Bieg dookoła jeziora”. Od godziny 10:00 przy Pałacu nad Jeziorem, gdzie był start i meta, odbywały się biegi dla dzieci i młodzieży. Natomiast bieg główny zaplanowany został na godz. 12:00. W biegu wzięło udział ok. 250 biegaczy. Gościem honorowym imprezy była polska lekkoatletka pani Monika Pyrek. Dla uczestników do pokonania były dwa dystanse – 6 i 12 kilometrów leśnymi ścieżkami wokół malowniczo położonego jeziora. Pogoda była wyjątkowo skwarna, tak że można to było odczuć podczas biegu. Ustawiona tuż przed metą kurtyna wodna dodawała orzeźwienia i nowych sił przed finiszem lub dla wytrwałych przed drugim okrążeniem. Trasa nie należy do najłatwiejszych, gdyż liczne pagórki, a co za tym idzie podbiegi i odkryta przestrzeń łąki, nie pozwoliły zapomnieć o skwarze lejącym się z nieba. Kiedy z odkrytego płaskowyżu wbiegamy w gęstwę drzew oczekujemy przyjemnego chłodu lasu, ale tu czekała nas niespodzianka, gdyż było duszno i parno. Dla przeciętnego biegacza trasę można zaliczyć do wymagających. Warto dodać, że organizator stara się wsłuchiwać w głosy biegaczy i w tej edycji każdy zawodnik otrzymał na mecie wyjątkowy medal. Być może doczekamy się klasyfikacji w kategorii wiekowej na dystansie 6 km, ale tego dowiemy się za rok lub w kolejnych edycjach, gdyż zainteresowanie biegiem stale rośnie. Do zobaczenia na trasie!

Na dystansie 12 kilometrów z czasem 45:09 zwyciężył Damian Kraus, najlepsza wśród Pań na tym dystansie była Agnieszka Olejniczak z czasem 55:00. Na dystansie 6 kilometrów zwyciężył Arkadiusz Minko, który pokonał trasę w czasie 21:54, wśród kobiet najszybsza była Dorota Kubryta z czasem 28:43.