Wspomnienie po Jarosławcu.

Niecodzienna, jak na lipiec przystało, pogoda przywitała w niedzielę uczestników Międzynarodowego Biegu po Plaży w Jarosławcu. W gronie blisko 700 startujących nie brakowało stargardzian, w tym członków SZWLA. Szczególnie we znaki dał się kilkukilometrowy odcinek po samej plaży.

Główny bieg, rozgrywany już po raz 27, wystartował w samo południe. Trasa jak zawsze różnorodna – asfalt, ścieżki leśne i oczywiście tytułowa plaża. W tym roku plażowiczów nad Bałtykiem było jak na lekarstwo. Wszystko z uwagi na pogodę, która w ostatnich dniach nas nie rozpieszcza. Jednak dla biegaczy takie warunki są optymalne i jak najbardziej do zaakceptowania. Niektórzy wspominali poprzednie edycje, podczas których musieli zmagać się z około 40-stopinowymi upałami.

Bieg na dystansie 15 km wygrał Ukrainiec Roman Romanenko z czasem 50 minut i 7 sekund. Drugi był Polak Tomasz Grycko, który wbiegł na metę 10 sekund po nim, a trzecia pozycja przypadła prowadzącemu przez długi czas Josephowi Mutwanthei Mumo (00:50:48). Wysoką, 32. lokatę zajął Grzegorz Terlikowski, który wyznaczony dystans pokonał w 1 godzinę i 54 sekundy. Poniżej wyniki wszystkich naszych reprezentantów.

Grzegorz Terlikowski – 01.00.54

Sławomir Stańczyk – 01.20.16

Julian Wójcik – 01.28.15

Zbigniew Herba – 01.28.41

Joanna Suleja – 01.28.41

Bezpośrednio przed 15-kilometrowym wyścigiem odbył się XXII Ogólnopolski Bieg Samorządowy „Bursztyn Jarosławca”. Przedstawiciele samorządów z całego kraju rywalizowali na odcinku 2200 m. Tutaj także nie brakowało stargardzian. Wśród kobiet 4. pozycję zajęła Alicja Terlikowska z Urzędu Miejskiego w Stargardzie. A ustąpiła m.in. mistrzyni świata w maratonie, Wandzie Panfil. Udział w biegu wzięli także: Julian Wójcik, Sławomir Stańczyk i Marcin Rumiński.