HoHoHo ! Takim wołaniem co roku zachęca do udziału w Biegu niezawodny Mikołaj.

Pierwszy sygnał do rozpoczęcia świąt to właśnie Bieg Mikołajkowy w Policach! Jest tylko jedno miejsce na świecie, gdzie w ciągu kilku godzin spotyka się ponad 1800 Mikołajów i dziesiątki najbarwniejszych bajkowych postaci – miejscem tym są Police!

2 grudnia 2018 roku odbył się VI Bieg Mikołajkowy. Na zawodników tego dnia czekało wiele atrakcji – organizator, którym niezmiennie jest Zbigniew Pokrzywiński wraz z ekipą Biegam Bo Lubię Police, przygotował moc świątecznych atrakcji pozasportowych, które odbyły  w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach. To właśnie w tym miejscu po wszystkich startach odbyła się prawdziwa wigilijna uczta, gdzie uczestnicy,  zgodnie z mikołajkową tradycją z Polic, cieszyli  swoje podniebienia szczecińskimi pasztecikami oraz rozgrzewającym, aromatycznym barszczem.

Już po raz VI to zachodniopomorskie miasto zamieniło się w stolicę Świętych Mikołajów, Śnieżynek, Reniferów i setek poprzebieranych osób za postacie z bajek, filmów, legend. W tegorocznej edycji, zgodnie z tradycją, na stołach wyścielonych białymi obrusami biegacze i zawodnicy Nordic Walking zajadali iście wigiliną wieczerzę. A łasuchy, którymi jest chyba każdy z nas, mogły zakupić przepyszne domowe ciasto wspierając akcję charytatywną. Dodatkowo wszyscy zawodnicy otrzymali bogate pakiety startowe, kolorowe, świąteczne numery, niezwykły świąteczny medal oraz wyjątkowy kubek.

Festiwal sportu rozpoczęli najmłodsi uczestnicy – nasze krasnale – przedszkolaki i dzieci z klas 1-3. Ubrane w mikołajowe czapki dzielnie zmierzyły się odpowiednio z dystansem 200 oraz 400 metrów, gdzie na mecie św. Mikołaj obdarował ich pięknym medalem oraz słodkim, świątecznym upominkiem.

Tuż po zakończeniu biegów dzieci na starcie pojawili się ci, których chód i stukanie słychać było w najgłębszych korzeniach drzew Puszczy Wkrzańskiej – zawodnicy Nordic Walking. Ci do pokonania mieli jedną pętlę, startując i finiszując na stadionie OSiRu w Policach. Ponad 400 kijkarzy po usłyszeniu strażackiej syreny wyruszyło na trasę, aby jednocześnie zmierzyć się ze swoimi słabościami i z drugiej strony doskonale się bawić.

Dokładnie o godzinie 11:00 na 5-cio kilometrową trasę wyruszył barwny korowód popularnych „kij karzy”. W międzyczasie na stadionie na starcie ustawiły się sztafety z dość niespotykaną formą pałeczki – choinką! Zawodnicy w Świątecznej Sztafecie Marzeń do pokonania  mieli 4x100m, niosąc przy tym świąteczne drzewko. Jest to jedyny tego typu wyścig na świecie, który odbywa się już po raz 3 w ramach Biegu Mikołajkowego w Policach i jak co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem zachodniopomorskich klubów oraz firm, jednocześnie wspierających naszą imprezę.

O godzinie 12:00, również na sygnał syreny strażackiej na dwa razy dłuższym dystansie niż zawodnicy Nordic Walking wybiegła ponad 1600 – osobowa grupa Mikołajów, Śnieżynek, Reniferów, Prezentów i mnóstwa innych bajecznie przebranych osób! Biało-czerwona fala pomknęła na 10 kilometrów czystej zabawy i przyjemności, aby za linią mety otrzymać przepiękny kolorowy medal, zjeść smaczne paszteciki i popić barszczykiem.
Całe sportowe święto zwieńczone zostało dekoracjami najlepszych zawodników i zawodniczek oraz tradycyjnie rozdawaniem prezentów przez Mikołaja ! W trakcie imprezy odbyły się także zbiórki charytatywne na oraz kiermasz ciast na rzecz osób potrzebujących. Z roku na rok kiermasz cieszy się coraz większym zainteresowaniem zawodników i kibiców.

Czy cudowna atmosfera stworzona przez uczestników oraz BBL Police uciekła w eter, niczym zapach barszczu i pasztecików? Nic bardziej mylnego! Każdy, kto pojawił się na imprezie miał okazję zabrać do swojego domu kawałek magii VI Biegu Mikołajkowego w Policach. Z mocnym postanowieniem, aby tę magię  podtrzymywać i mnożyć we własnym zaciszu domowym!

Fotorelacja