Długi weekend majowy dobiegł końca. Wielu z naszych zawodników spędziło go bardzo aktywnie, podejmując starty w biegach o różnych poziomach trudności i różnorodnych dystansach, od 10 km do 42.195 m. Największym wyzwaniem majowego weekendu może poszczycić się Iwona Dominiak startująca na królewskim dystansie w ramach 16 Cracovia Maraton. Krakowski maraton z historią w tle to jeden z najpopularniejszych biegów maratońskich w Polsce. Tego roczna edycja biegu zgromadziła na starcie prawie 7000 zawodników reprezentujących 55 kraje. Start i meta usytuowana na Krakowskim Rynku Głównym, z którego punktualnie o godz. 9: 00 w strugach deszczu wystartowali maratończycy na trasę składającą się z dwóch pętli kończąc ponownie na Rynku Głównym. W czasie biegu zawodnicy mogli podziwiać najbardziej rozpoznawalne i historyczne miejsca w mieście Kraka.

Zdobyte trofeum z Cracovia Maraton jest kolejnym i przedostatnim punktem w zdobywanej przez Iwonę Koronie Maratonów Polskich. Wbrew powracającej kontuzji w okresie przygotowań, Iwona maraton pokonała z fenomenalnym czasem 4: 02: 42 zajmując 96 miejsce wśród kobiet, jednocześnie poprawiając swój rekord życiowy.

Bieg Transgraniczny Gryfino 10 km, 21.097km

Wielu z naszych koleżanek i kolegów 3 maja wystartowało w 25 edycji Biegu Transgranicznego w Gryfinie na dystansie 10 km. Bieg o charakterze międzynarodowym. Start biegu rozpoczął się w Gryfinie i prowadził do Niemieckiej miejscowości Mescherin, gdzie zawodnicy nawracali i tą samą ścieżką wracali do Gryfina. Nasi zawodnicy pomimo tego, że trasa była wymagająca ze względu na dość dużą liczbę podbiegów udowodnili, że są przygotowani do biegów w każdych warunkach, wykazując się bardzo dobrymi czasami. Oto czasy naszych zawodników:

Dawid Tomaszewski z czasem 0:39:20 zajął III miejsce w kat wiek.

Sebastian Szotowicz z czasem 0:40:41 zajął VII miejsce w kat wiek.

Bogdan Skowroński z czasem 0:42:15 zajął V miejsce w kat wiek.

Ryszard Skąpski z czasem 0:53:01 zajął II miejsce w kat wiek.

Izabela Świgoń z czasem 0:59:09

Monika Gołębiewska z czasem 1:03:10

Roksana Nowacka z czasem 1:17:01

Wszystkim startującym gratulujemy i życzymy kolejnych życiówek.