W słoneczną lecz wietrzną niedzielę 15 maja 2022 po raz IX na ulicach Białegostoku odbył się 9 PKO Białystok Półmaraton. Trasa wyznaczona była na dwóch pętlach w centrum miasta z kilkoma przebiegami przez miejskie parki i lasy. Trasa nie należała do łatwych i przyjemnych gdyż końcówka obfitowała w kilka podbiegów i zbiegów. W gronie 2000 uczestników był również reprezentant Stargardzkiego Klubu Lekkoatletycznego Radosław Czerwiński, który wystartował z numerem 687. Radek mimo odnowienia się kontuzji lewego mięśnia uda, w bólach ale szczęśliwy ukończył bieg z czasem 2:14:50.

Białystok to miasto przyjazne biegaczom. W strefie startu i mety do walki zagrzewało dwóch świetnych spikerów. Na trasie przy akompaniamencie muzycznym dopingowało wiele zorganizowanych grup kibiców. Wielki szacunek wzbudził we mnie 74 letni Tadeusz Słomka, który trasę półmaratonu pokonał w 1:37:49 wygrywając w kat. M70 – powiedział Radek.

Przyjeżdżając do Białegostoku warto zostać tu chwile dłużej, żeby zwiedzić piękne miasto. Miejsca warte zobaczenia to Barokowy Pałac Branickich, Muzeum Pamięci Sybiru.

Radek w tym roku planuje jeszcze udział w Rajecky Polmaraton Slovakia, BMW Marathon Berlin Germany i MMM Košice Slovakia ( Międzynarodowy maraton pokoju ) – biegnę tam maratońską sztafetę wraz z kolegami z pracy.