II Bieg dla Orkiestry. Punktualnie o godzinie 13:00 na bieżni lekkoatletycznej stadionu LKS Pomorze 137 biegaczy i chodziarzy, którzy odebrali numery startowe w biurze zawodów oraz ok 60 zawodników bez pobierania numeru startowego stanęło na starcie organizowanego przez nas biegu charytatywnego. Biegu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzisiaj nie było ścigania, mierzenia czasu, bicia życiówek. Wszyscy wystartowali tylko w jednym celu „Wyrównać szanse w leczeniu noworodków”. W biegu udział wzięły 3 pokolenia biegaczy, grali z nami rodzice wraz ze swoimi pociechami, babcie i dziadkowie z wnukami. Każdy uczestnik został udekorowany drewnianym medalem nawiązującym do serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas biegu odbyła się licytacja koszulki startowej przekazanej przez p. Henryka Maciejewskiego. Koszulka dedykowana jego imieniem i mottem „Pasja czyni wolnym” jedyny egzemplarz na Świecie – została zlicytowana za cenę 100 zł.  

Podczas biegowej kwesty łącznie zebraliśmy 2423,50 zł

W imieniu własnym jak i  Zarządu SZWLA składam serdeczne podziekowania za poświęcony czas, zorganizowanie zawodów dla: Zygmunta Hofmana i jego córki Moniki, Alicji Wowk, Elizie Marcinkowskiej, Bogdana Skowrońskiego, Stanisława Kaczmarczyka, Rysia Jarzyny, Daniela Rotter, Sebastiana Szotowicza.

Prezes 

Julian Wójcik

foto. Sebastian Szotowicz