W sobotę 30 maja przy pięknej, słonecznej pogodzie przeprowadziliśmy zaplanowany zdalny mityng mastersów. Na stadionie lekkoatletycznym w Stargardzie, dzięki staraniom Kolegów Alka Sakowa i Prezesa Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki – Juliana Wójcika, uzyskaliśmy zgodę odpowiednich władz na skorzystanie z rzutni przyjaznego stadionu. 

Wystartowaliśmy w składzie ze stargardzkim masterem, naszym seniorem Aleksandrem Sakowem, z udziałem szczecińskich zawodników masters Leszka Kopika, Henryka Radzikowskiego i Jerzego Jurkowskiego, dodatkowo wzmocnionym gościnnym startem naszego kolegi z Wielkopolski Mariusza Drążkowskiego.
Zgodnie z założeniami przeprowadziliśmy cztery konkursy tj. w pchnięciu kulą oraz rzutach młotem, dyskiem i ciężarkiem. Szczegółowe informacje nt. kategorii wiekowych uczestników i wagi sprzętu rzutowego zawiera poniższy komunikat.

Jak zawsze rywalizacja rozbudziła starania o wyniki. W Stargardzie najbardziej postarał się Mariusz Drążkowski który zgłosił ustanowienie rekordów życiowych we wszystkich czterech konkurencjach. To nie zdarza się zbyt często – więc wszyscy szczerze gratulujemy!

WYNIKI