Zapraszamy wszystkich sympatyków zdrowego stylu życia do udziału już w jedenastej edycji Biegu „O Błękitną Wstęgę” na dystansie 10 km. Wystartowaliśmy w 2006 r. z myślą o tym, aby w naszym mieście coś zaczęło się dziać na sportowo. Było cicho, nudno, ponuro i nic się nie działo. Każdy z nas był zamknięty w sobie, żył tylko dla siebie i nie myślał o „wypoczynku” na sportowo, a już tym bardziej nie dbał o swoje zdrowie poprzez ruszenie się od stołu, kanapy, telewizora czy też komputera.

Był wielki wstyd truchtając czy biegając po mieście, parkach i widząc ludzi stukając się w czoło – o jakiś wariat leci !

A ten wariat czy kilkoro wariatów w Stargardzie wiedziało dobrze co robią – dla siebie i swojego zdrowia. I stąd w 2006 r. odbył się pierwszy Bieg, gdzie udział wzięło 67 śmiałków. Jak dziś pamiętam, kropił deszczyk i zaświeciło nam słoneczko.

Ile to kosztowało trudu, pracy, namawiania urzędników, ilu również było przeciwników, to tylko my to wiemy.
Jesteśmy pionierami organizowania Biegu w godzinach wieczornych w kraju. To właśnie u nas jest ten początek.

Dziś mamy ponad tysiąc uczestników biorących udział w Biegu. Niemalże na każdej ulicy ktoś maszeruje z kijkami, biegnie, truchta.

Dziesięć lat temu mało kto wiedział gdzie leży Stargard. Dziś nas pozdrawiają w całym kraju i dziękują na każdym kroku za organizację takiej imprezy. A robią to sympatycy zdrowego stylu życia. Jesteśmy jedną z nielicznych grup, stowarzyszeń pracujących na rzecz lokalnej społeczności.

Do zobaczenia i zapraszamy do udziału w zabawie biegowej 17 czerwca 2017.
Chcesz do nas dołączyć?  Zapraszamy do stowarzyszenia i współrealizowania naszych projektów.

Organizatorzy Biegu, Zarząd i Prezes SZWLA Stargard.