3 marca br. SZWLA wraz z głównym organizatorem Fundacja „Wolność i Demokracja” zorganizował III edycję biegu Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Zawodnicy tradycyjnie, wzorem dwóch poprzednich edycji, rywalizowali w Parku Stefana Batorego w Stargardzie. Dystanse również były podobne jak w przeszłości – 5 km z pomiarem czasu i 1963 metry. Ten symboliczny odcinek nawiązuje do daty śmierci Józefa Franczaka ps. „Lalek”, ostatniego skazanego na śmierć żołnierza walczącego o wolną Polskę.

W tym roku swój własny bieg miały szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.

Na dystansie 5 km pierwszy finiszował Andrzej Kuśmider, z czasem 15 minut i 36 sekund. Drugi był Grzegorz Terlikowski, a trzeci Sebastian Łukaszewski (SZWLA). Wśród kobiet pierwsza z  czasem 21 minut i 16 sekund była Ewa Jaruzel (SZWLA), a za nią linię mety minęły Agnieszka Alabrudzińska (SZWLA) i Izabela Tews.

W Stargardzie chętnych na  1963 m nie brakowało. Pierwszy wśród panów był Piotr Kuchta, drugi Rafał Glina (SZWLA), a trzeci Jakub Kubicki, reprezentant licznej reprezentacji Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Stargardzie. Wśród pań pierwsza na mecie była Sylwia Grzesiak (SZWLA), druga Agnieszka Rychter, a trzecia Sandra Skupińska. W marszu Nordic Walking pierwsze miejsce zajęła Mirosława Marzec, a wśród mężczyzn Grzegorz Lipko. W obu biegach wzięło udział ok. 350 zawodników, w tym członkowie SZWLA: Izabela Świgoń, Adrian Kwarciak, Sławomir Krajewski, Dariusz Walczak.

Fotorelacja