Pod takim hasłem w sobotę 19 stycznia 2019 r. na Jasnych Błoniach w Szczecinie odbył się bieg charytatywny, którego celem była zbiórka funduszy na leczenie Eweliny Jackowiak chorej na glejaka wielopostaciowego. Impreza objęta była patronatem honorowym Prezydenta Miasta Szczecin. Sponsorem głównym była Football Arena oraz Akademia Piłkarska Football Arena.

Run & Walk to nie była zwykła impreza biegowa, ale bieg z sercem…

Ci, co okazali serce mieli do pokonania dystans 5 km. Forma jego pokonania zależała od uczestników. Można było biec, maszerować uprawiając Nordic Walking albo spacerować z rodziną malowniczymi alejkami Jasnych Błoni.

Rozgrzewkę poprowadziła Jagoda Feszczak wicemistrzyni Polski w fitness. W biegu udział wzięli także Marek Kolbowicz złoty medalista olimpijski oraz byli piłkarze Pogoni Szczecin: Bartosz Ława, Olgierd Moskalewicz i Marek Walburg.

Po ukończeniu 6 okrążeń każdy z uczestników otrzymał piękny i niepowtarzalny medal. W pakiecie startowym dla każdego uczestnika znajdował się spersonalizowany numer startowy, dzięki któremu kibice mogli dopingować uczestników. Entuzjazm i dobra zabawa trwały do godz. 14, a nad jej przebiegiem czuwał znany z „nieszablonowych” pomysłów konferansjer- Andrzej Ulhurski. W imprezie wzięło udział ponad 600 osób. Organizacja przedsięwzięcia, któremu przyświecało hasło „Fajnie jest pomagać” zakończyła się dużym sukcesem w postaci 50 308 zł uzbieranych na leczenie Eweliny.

Fotorelacja