– 09.11.2016 r. biegali na lotnisku w Kluczewie,
– 11.11.2016 r. biegali w XXVIII „Goleniowskiej MIli” oraz w I Biegu Niepodległości w Poznaniu,
– 13.11.2016 r. uczestniczyliśmy w I Biegu Niepodległości w Niedźwiedziu w gminie Kobylanka.

POZNAŃ – po pięknie prezentujące się medale w kształcie historycznego miecza Chrobrego do stolicy Wielkopolski wybrała się czwórka naszych przedstawicieli. Bieg na dystansie 10 km ukończyło 8967 osób. SZWAL-owcy na mecie zajmowali kolejno miejsca:
1931 – Krzysztof ADAMCZAK z czasem 0:48:10,
8393 – Grażyna MACIEJEWSKA z czasem 01:10;22,
8513 – Monika MACIEJEWSKA z czasem 01:11:02,
8853 – Henryk MACIEJEWSKI z czasem 01:16;26.
GRATULACJE dla całej drużyny.

GOLENIÓW – XXVIII „Goleniowską Milę” odwiedziła jak co roku bardzo liczna grupa Stargardzian, w tym mocna drużyna naszych zawodniczek i zawodników.
Goleniowską Milę tradycyjnie wygrał olimpijczyk Marcin Lewandowski z czasem 0:04:18. a, w gronie 128 osób które ukończyły bieg, NASI zajmowali na mecie kolejno nw. miejsca:
18 – Ryszard JARZYNA z czasem 0:05:19, a w M40 zajął miejsce 1,
31 – Sylwia GRZESIAK z czasem 0:06:27, w kat. K40 była 5,
43 – Mieczysław BURDZY z czasem 0:07:16, w kat. M70+ był 1,
73 – Ryszard WIECZORKIEWICZ z czasem 0:08:37, a, w kat. M70+ był 3.

Dystans 10 km ukończyło 941, w tym 268 pań. Wielki sukces po raz drugi odniosła zawodniczka „Pomorza” Paulina KACZYŃSKA zwyciężając wśród pań międzynarodową koalicję z czasem 0:33:40 . a NASI zajmowali na mecie miejsca:
724 – Tomasz NOWIICKI z czasem 0:56:07,
860 – Sławomir NOWICKI z czasem 01:01:06.
GRATULACJE dla WSZYSTKICH.

NIEDZWIEDŹ – 13.11.2016r.
Wójt Gminy Kobylanka o godz. 13.00 uroczyście otworzył I Bieg Niepodległości w którym udział wzięło 59 biegaczy i kijkarzy. Biegała liczna grupa dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych. Po krótkim przywitaniu przez Wójta wszystkich uczestników uroczystości, odśpiewano wspólnie Hymn „Jeszcze Polska” po czym na leśne ścieżki i na dystans 5,6 km wyruszyli zawodnicy. W biegu uczestniczył również sam gospodarz gminy.
I, tu nie zabrakło SZWAL-owców. Bieg wygrał niezawodny Grzesiu TERLIKOWSKI, a 3 miejsce zajął nasz przedstawiciel Rysiek JARZYNA, córka Ryśka – Natalka na dystansie 700 m była bezkonkurencyjna. Roman JARZYNA był 5, a ponadto w biegu udział jeszcze wzięli Joanna SULEJA, Ryszard i Sylwek WIECZORKIEWICZ. Joasia Suleja przywiozła ze Stargardu liczną grupę Nordic Walking.
Po biegu i marszu medale osobiście wręczał Wójt po czym wspólnie spożywaliśmy wyśmienitą grochówkę, ciastka i kawę. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem i życzeniami spotkania się za rok. Pochwała dla organizatorów.

Powyższe relacje zebrał i przedstawił Ryszard Wieczorkiewicz.